DEPILACJA WOSKIEM – jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Wykonywany zabieg pozwala na usunięcie łodygi włosa wraz z cebulką. Dzięki temu efekty utrzymują się znacznie dłużej, niż w przypadku usuwania włosów zwykłą maszynką czy piankami do depilacji, które pozwalają jedynie na usunięcie łodygi włosa, jednak bez naruszenia jego cebulki, przez co zabieg trzeba często powtarzać. W porównaniu z innymi metodami depilacja woskiem jest zabiegiem niedrogim, szybkim i długotrwałym, dlatego też wiele kobiet decyduje się na usunięcie zbędnego owłosienia akurat tą metodą. Jest to nie tylko znacząca oszczędność czasu, ale również pieniędzy.


.Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest fakt, że po depilacji woskiem włosy odrastają jaśniejsze, rzadsze i delikatniejsze, przez co po kilku zabiegach są znacznie mniej widoczne.
Depilacja woskiem, chociaż bardzo skuteczna, nie należy do zabiegów najprzyjemniejszych. Odczuwanie bólu związane z usuwaniem zbędnego owłosienia zależy w dużej mierze od indywidualnego progu bólu, grubości i gęstości włosów (im grubsze i gęstsze, tym ból jest większy), a także cyklu miesiączkowego (blisko miesiączki i w trakcie jej trwania ból jest większy). Jednak po wielu zabiegach ból staje się mniejszy, ponieważ cebulki włosów są znacznie słabsze. Wzrasta również próg bólu. Dlatego też osoby po kilku zabiegach depilacji tą metodą, znacznie lepiej ją znoszą niż te, które zdecydowały się na nią po raz pierwszy.


Depilacja woskiem – metoda paskowa czy bezpaskowa?
Istnieją dwie metody depilacji woskiem – paskowa i bezpaskowa.

W pierwszej z nich stosuje się miękki wosk. Tą metodę stosuje się najczęściej na duże partie ciała, takie jak plecy, nogi i ręce. Jest ona znacznie szybsza i umożliwia usunięcie włosów z dużej powierzchni za jednym zerwaniem. Jest również dłużej znana i częściej stosowana w salonach kosmetycznych ze względu na swoją dużą popularność.
Drugą z metod jest bezpaskowa, w której wykorzystuje się wosk twardy. Tą metodę stosuje się do miejsc wrażliwych, takich jak pachy, twarz i strefa bikini. Nie stosuje się tej metody na większe partie ciała ze względu na to, że jest to bardziej czasochłonny sposób depilacji, niż metoda paskowa i pozwala na zrywanie owłosienia jedynie niewielkimi partiami.


Depilacja woskiem – jak się przygotować do zabiegu?
Wbrew pozorom, do zabiegu depilacji woskiem należy się trochę przygotować. W przeciwieństwie do metod, które pozwalają na usunięcie jedynie łodygi włosa, takich jak golenie czy depilacja specjalną pianką, należy zapuszczać włosy około 1,5 do 2 tygodni przed zabiegiem, aby osiągnęły długośća około 0,5-1 cm, co pozwoli na dobre przyczepienie się wosku do łodygi włosa i umożliwi usunięcie go wraz z cebulką. Jeśli włosy są zbyt długie, należy je nieznacznie przyciąć, aby nie ciągnęły dodatkowo w trakcie trwania zabiegu. Włosy do usunięcia nie mogą być zbyt krótkie, ponieważ uniemożliwi to prawidłowe przyczepienie się wosku, a tym samym nie zostaną usunięte.

Ważnym aspektem w pielęgnacji skóry po depilacji jest by raz w tygodniu wykonywać peeling i nawilżać skórę, by nie doprowadzić do momentu gdzie zaczną włosy wrastać. Im skóra jest bardziej nawilżona tym łatwiej włos ma szansę przebić się przez skórę i pozbywamy się dyskomfortu związanego z mieszkowym zapaleniem włosa.

DEPILACJA LASEREM DIODOWYM LIGHT SHEER

Depilacja laserowa Light Sheer to ultranowoczesny zabieg, którego skuteczność oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. ISO 9001 oraz dokumenty wydane przez FDA (Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków).

Działanie lasera diodowego Light Sheer polega na kontrolowanym i bezpiecznym niszczeniu cebulek włosów za pomocą skoncentrowanej wiązki światła laserowego.

Depilacja laserowa działa powierzchownie i nie wpływa negatywnie na funkcje organizmu oraz nie niszczy tkanek sąsiadujących z tymi, na które skierowany jest strumień lasera.

Światło lasera emitowane w głąb skóry zostaje pochłonięte przez naturalne barwniki włosów i zamienione w energię cieplną, której zadaniem jest uszkodzenie struktury macierzy włosa.

Na czym polega działanie depilacji laserowej light sheer?

Już odpowiadamy! W trakcie zabiegu depilacji laser diodowy za pomocą wiązki o dużej energii niszczy cebulkę, dzięki czemu włos przestaje rosnąć, a skóra przez długi czas pozostaje gładka. Mówiąc nieco bardziej szczegółowo depilacja laserowa Light Sheer wykorzystuje zjawisko absorbcji energii przez melaninę, czyli naturalny barwnik włosów.

Światło lasera w bezpieczny i kontrolowany sposób przenika na głębokość od 2 do 5 milimetrów w głąb skóry. Odpowiednio dobrana długość wiązki światła skutecznie niszczy barwnik, co w konsekwencji prowadzi do zaniku komórek macierzystych mieszków włosowych. Dzięki temu po wykonaniu kilku zabiegów depilacji Light Sheer po włoskach nie pozostaje nawet ślad.

Depilacja laserowa Light Sheer niszczy około 30% włosów w fazie aktywnego wzrostu, a pozostałe włoski pozostają nieczułe na działanie lasera. Właśnie dlatego depilację laserową należy powtórzyć po 4 – 6 tygodniach. Oczywiście podczas konsultacji w naszym salonie w centrum Warszawy opracujemy dla Ciebie optymalny program i ustalimy kalendarz zabiegów.

Wskazania:

Depilacja laserowa Light Sheer to zabieg dedykowany wszystkim odcieniom skóry oraz kolorom włosów. Usuwanie włosków tą metodą przynosi najlepsze rezultaty w przypadku jasnej karnacji oraz ciemnych włosów.

Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie w przypadku:

 • nadmiernego owłosienia u kobiet (hirsutyzm)
 • nadmiernego owłosienia i potliwości u mężczyzn
 • grubych i widocznych włosków
 • szybkiego odrastania włosków
 • wrastających włosków
 • potówek i podrażnień powstających wskutek tradycyjnej depilacji

W przypadku braku przeciwwskazań depilację laserową Light Sheer można wykonać na dowolnym obszarze ciała – na karku, plecach, na ramionach, pod pachami, w okolicach bikini, na udach oraz nogach.

Depilacja laserowa Light Sheer gwarantuje doskonały wygląd, idealnie gładką skórę oraz pewność siebie w każdej sytuacji. Co więcej zapewnia komfort oraz eliminuje ryzyko podrażnień skóry, potówek i infekcji bakteryjnych związanych z niezbyt higieniczną domową depilacją.

Depilacja Light Sheer to najskuteczniejsza metoda i alternatywa dla maszynek, tradycyjnych depilatorów oraz dość bolesnego usuwania owłosienia woskiem.

Pierwsze efekty depilacji laserowej Light Sheer widać już po dwóch – trzech tygodniach od pierwszego zabieg (w zależności od fazy wzrostu włosa)

Końcowy efekt aksamitnej skóry osiągamy już po kilku zabiegach, a gładkość utrzymuje się nawet przez kilka lat (pod warunkiem wykonania co roku 1-2 zabiegów „przypominających).

Liczba zabiegów Light Sheer zależy od karnacji, koloru włosa oraz indywidualnej podatności na działanie lasera.ZAPISZ SIĘ ONLINE NA DEPILACJĘ LASEROWA LIGHT SHEER

Przygotowanie:

Aby optymalizować efekty depilacji laserowej Light Sheer warto pamiętać o kilku zasadach:

 • przed planowanym zabiegiem należy poinformować kosmetologa o wszystkich zażywanych lekach, chorobach przewlekłych i aktualnym stanie zdrowia
 • skóra w miejscach planowanej depilacji powinna być czysta
 • bezpośrednio przed zabiegiem warto ogolić skórę w miejscach planowanej depilacji, ale należy pozostawić kilka włosów, aby można było ocenić ich kolor i grubość
 • bezpośrednio przed zabiegiem nie należy stosować kremów z witaminą A i C oraz kwasami owocowymi
Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu należy unikać:

 • gorących kąpieli (ok. 2 dni)
 • opalania się – naturalnego i w solarium (ok. 2 tygodnie)
 • preparatów o działaniu złuszczającym, np. peeling (ok. 2 tygodnie)
 • zabiegów oczyszczających (7-14 dni)
 • basenu, sauny (do całkowitego ustąpienia ewentualnych podrażnień skóry)
 • wyrywania włosków pęsetą
 • stosowania dezodorantów – w przypadku depilacji pach (do całkowitego ustąpienia ewentualnych podrażnień skóry)

Przeciwwskazania:

 • choroby nowotworowe, padaczka, łuszczyca, bielactwo, aktywne infekcje, inne schorzenia dermatologiczne
 • ciąża, okres karmienia
 • świeża opalenizna
 • stosowanie kosmetyków z witaminą A i C oraz kwasami owocowymi
 • używanie kosmetyków zawierających retinol (przestać używać na ok. 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia antybiotykowa
 • opryszczka w miejscu planowanej depilacji
 • Włosy człowieka przechodzą 3 fazy: wzrostową, przejściową i spoczynkową. Laser diodowy skutecznie usuwa włosy znajdujące się w fazie wzrostowej. Depilację Light Sheer wykonuje się w serii kilku zabiegów z uwagi na fakt, że włosy nie rosną równo i jednocześnie.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

95% włosów zostaje usuniętych po ok. trzech, czterech zabiegach depilacji, jednak ostateczny efekt zależy od indywidualnych uwarunkowań i typu skóry.

W większości przypadków satysfakcjonujące rezultaty osiąga się po wykonaniu 4-6 zabiegów depilacji laserowej Light Sheer.

Zabiegi należy wykonywać w odstępach ok. 6-8 tygodni w przypadku nóg i pleców oraz 4-6 tygodni w przypadku pozostałych części ciała.

Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest krótkotrwały obrzęk i/lub lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępują po kilku godzinach.

Umów wizytę

Na zabiegi kosmetyczne można umawiać się osobiście, telefonicznie lub przez aplikację booksy.
Dzięki booksy rezerwacja jest prosta i szybka. W aplikacji sprawdzisz dostępne terminy, ceny, opinie.
Na bieżąco oferta zabiegów jest poszerzana a ich opisy są zamieszczane w aplikacji. Dzień przed umówioną wizytą wysyłane jest przypomnienie o wizycie.