MAKIJAŻ (make-up) – oznacza nakładanie kosmetyków upiększających na skórę (zazwyczaj na twarzy) – makijaż ma celu wyeksponować naszą urodę oraz zamaskować niedoskonałości widoczne na twarzy (ciele). Sztuka makijażu jest znana od dawna, już w starożytnym Egipcie kobiety malowały twarz barwnikiem, używały pudru różu i szminki. W starożytnej Grecji od czasu wprowadzenia sztuki teatralnej poprawiano za jego pomocą rysy twarzy grających tam aktorów (dzisiejsze konturowanie twarzy).

Makijaż zmieniał, się na przełomie wieków dostosowując, się do obowiązujących kanonów piękna w danym okresie, jednak idea makijażu pozostała taka sama. Za jego pomocą podkreślamy urodę lub powagę sytuacji np. makijaż ślubny – specjalnie dobrany makijaż ma za zadanie wyeksponować naszą urodę, powinien być trwały i elegancki oraz dobrze wyglądać na fotografiach ślubnych. Za pomocą makijażu możemy podkreślić lub nawet zmienić rysy twarzy kształt oczu czy też kontur ust – ważne, żeby był dobrany do naszego typu urody i sytuacji.

Rodzaje makijażu:
Makijaż dzienny – w tym makijażu zachowujemy umiar i unikamy przesady, powinien być dyskretny i delikatnie podkreślać naszą urodę, wykonując makijaż dzienny należy pamiętać o znaczeniu pór roku – w okresie zimowym stosujemy jaśniejsze kolory, ponieważ są one bardziej widoczne niż latem, kiedy nasza skóra jest opalona. Latem możemy stosować żywsze kolory – powinniśmy jednak pamiętać, że ostre światło dziennie wydobędzie każde jego niedociągnięcie.


Makijaż wieczorowy – ten typ makijażu pozwala na użycie bardziej intensywnych barw oraz mocniejsze podkreślenie oczu i ust. Musimy pamiętać o nałożeniu podkładu lub pudru na wydekoltowane i odsłonięte miejsca np. ramiona, plecy czy szyję. Makijaż wieczorowy może być mocniejszy na bal karnawałowy czy też inną uroczystość odbywającą się na sali niż np. na spotkanie towarzyskie lub proszoną kolację w prywatnym mieszkaniu.


Makijaż ślubny – powinien być poprzedzony makijażem próbnym, na którym dobiera się kolorystykę i produkty odpowiednie do indywidualnych potrzeb kobiety. W tym makijażu ważna jest jakość oraz trwałość nałożonych produktów, kluczową kwestią jest nałożenie utrwalacza (fixatora) do utrwalenia makijażu – makijaż ma nam się utrzymać i wyglądać świeżo przez całe wesele oraz wyglądać dobrze na fotografiach ślubnych.
obowiązujących kanonów piękna w danym okresie, jednak idea makijażu pozostała taka sama. Za jego pomocą podkreślamy urodę lub powagę sytuacji np. makijaż ślubny – specjalnie dobrany makijaż ma za zadanie wyeksponować naszą urodę, powinien być trwały i elegancki oraz dobrze wyglądać na fotografiach ślubnych. Za pomocą makijażu możemy podkreślić lub nawet zmienić rysy twarzy kształt oczu czy też kontur ust – ważne, żeby był dobrany do naszego typu urody i sytuacji.

Umów wizytę

Na zabiegi kosmetyczne można umawiać się osobiście, telefonicznie lub przez aplikację booksy.
Dzięki booksy rezerwacja jest prosta i szybka. W aplikacji sprawdzisz dostępne terminy, ceny, opinie.
Na bieżąco oferta zabiegów jest poszerzana a ich opisy są zamieszczane w aplikacji. Dzień przed umówioną wizytą wysyłane jest przypomnienie o wizycie.