MASAŻ KLASYCZNYjest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Ta forma terapii może być stosowana zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową.

Masaż klasyczny może być całościowy, co oznacza, że masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała – od stóp, aż po kark. Może też koncentrować się na konkretnej partii ciała – np. plecach i karku czy nogach – w zależności od zaleceń lekarza czy fizjoterapeuty. Prawidłowo wykonany – ma zbawienny wpływ na organizm, pobudzając tkanki, regenerując mięśnie, czy też poprawiając ukrwienie.


Technikami stosowanymi naprzemiennie w trakcie masażu klasycznego są:
• głaskanie,
• ugniatanie,
• rozcieranie,
• wstrząsanie,
• oklepywanie,
• wibracja,

Perfekcyjny masaż sprawia, że czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Ciało gromadzi w sobie napięcia, które znikają dzięki wprawnym dłoniom masażysty, co pozytywnie wpływa na zdrowie całego organizmu i kondycję psychiczną.
Masaże mogą spełniać różne funkcje. Jeśli Twoim głównym celem jest maksymalne wyciszenie wszystkich zmysłów, odprężenie i zredukowanie stresu, wypróbuj masaż relaksacyjny..
Masaż klasyczny to dobry wybór, jeśli czujesz, że Twój stres gromadzi się w Twoim ciele. Napięte, bolesne mięśnie i kręgosłup, bóle migrenowe głowy, przykurcze i przemęczenie – wszystkie te objawy mogą być wywołane przewlekłym stresem. Masaż klasyczny jest rozwiązaniem, które połączy niektóre zalety masażu relaksacyjnego z korzyściami dla ciała. 
Masaż relaksacyjny to niezawodny sposób na stres
Masaż relaksacyjny to antidotum na codzienny stres, na który narażony jest każdy z nas. Dobrze wykonany i cyklicznie powtarzany pomaga pacjentom odzyskać spokój i zniwelować nerwobóle. Wybierz ten masaż, jeśli czujesz, że Twoje problemy wynikają głównie z problemami na tle stresowym, jeśli cierpisz na problemy z koncentracją i gnębi Cię bezsenność.


Jak działa masaż relaksacyjny?
• zmniejsza napięcie mięśni i je regeneruje,
• zmniejsza dolegliwości bólowe karku i szyi,
• pozwala na zmniejszenie dolegliwości migrenowych,
• rozluźnia mięśnie kręgosłupa,
• działa antydepresyjnie i przeciwlękowo (jest często zalecany pacjentom, którzy zmagają się z wszelkimi problemami natury psychicznej),
• odpręża, relaksuje, wycisza,
• w połączeniu z aromaterapią jest świetnym sposobem na relaks po ciężkim tygodniu pracy.


Masaż klasyczny to działanie antystresowe i dbanie o ciało
Masaż klasyczny jest najczęściej wybieranym w gabinetach fizjoterapeutów masażem. Nic dziwnego: jego działanie jest wszechstronne i pozwala na zminimalizowanie wielu nieprzyjemnych objawów, płynących z ciała. Techniki tego zabiegu są modyfikowane w zależności od problemów, z którymi się borykasz. 
Techniki, z których korzystają fizjoterapeuci (ugniatanie, rozcieranie, głaskanie, oklepywanie etc.), pomagają rozluźnić ciało i zlikwidować wiele dolegliwości zdrowotnych. Jeśli chcesz połączyć relaks z intensywniejszym masażem, wybierz masaż klasyczny. 
Korzyści:
• likwiduje lub minimalizuje napięcie i sztywność mięśni,
• zmniejsza ból stawów, uelastycznia je,
• sprzyja korekcie postawy i likwidowaniu wrodzonych wad,
• regeneruje i odżywia tkanki,
• poprawia kondycję skóry, ujędrnia ją i wygładza,
• zmniejsza obrzęki, stymuluje przepływ krwi i limfy.

Przeciwwskazania:
Pośród ogólnych przeciwwskazań do zastosowania klasycznego masażu wyliczyć można dolegliwości takie, jak:
• menstruacja oraz bycie w ciąży,
• nadciśnienie tętnicze,
• podwyższona temperatura ciała – przekraczająca 39 stopni Celsjusza,
• żylaki i stany zapalne żył,
• zmiany skórne – np. mocno rozsiane wypryski ropne,
• obecność krwiaków lub ryzyko wystąpienia krwawienia.

MASAŻ LOMI LOMI:
Lomi lomi jest rodzajem masażu wywodzącym się z wysp hawajskich.

Masaż lomi lomi stał się na świecie bardzo popularny w drugiej połowie XX wieku. W Polsce zyskał na popularności dopiero w ciągu ostatnich kilku lat.
Nazwa masaż lomi lomi oznacza w języku hawajskim m.in. ugniatanie, naciskanie oraz pracę nad wnętrzem i tym, co na zewnątrz. Masaż lomi lomi pozwala na odczucie błogości, relaksu i zadowolenia duszy oraz ciała. Zapewnia odprężenie i zaspokaja potrzebę kontaktu fizycznego. Wykonuje się go przedramionami. 


Masaż lomi lomi polega na wymasowaniu całego ciała (z wyłączeniem części intymnym). Do jego wykonania potrzebny jest ciepły olej, który następnie rozprowadza się na skórze. Podczas masażu lomi lomi ważną rolę odgrywa muzyka, która musi być odpowiednio dobrana, by zapewnić efektywność i harmonię.
Ruchy wykonywane przez masażystę podczas masażu lomi lomi muszą być płynne, proste i dobrze dobrane do reakcji ciała. Masażysta musi być cały czas skupiony, aby odpowiednio reagować na sygnały organizmu. Warto zaznaczyć, że masaż lomi lomi jest zawsze dopasowywany indywidualnie do potrzeb każdej osoby, ponieważ istnieją przeciwwskazania do jego wykonania.

Masaż lomi lomi rozluźnia ciało i zwiększa ruchliwość stawów. Dzięki masażowi lomi lomi poprawia się przemiana materii, a układ trawienny pracuje lepiej. Efektem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Masaż lomi lomi bardzo dobrze relaksuje i uspokaja. Poprawia także krążenie krwi. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które żyją w dużym stresie. Z masażu lomi lomi może skorzystać każdy, kto potrzebuje chwili odpoczynku od otaczającego go świata i problemów życia codziennego.

MASAŻ BAŃKAMI CHIŃŚKIMI:
Masaż wykonywany przy pomocy bańki chińskiej to zabieg kosmetyczny, który nie tylko poprawia nasz wygląd, ale ma również właściwości lecznicze. Zasysanie, czyli terapia podciśnieniem, pomaga również w leczeniu schorzeń takich jak bóle pleców i kręgosłupa oraz w stanach napięcia mięśniowego.
Każdą partię ciała powinno masować się ok. 15-30 minut. Dla skuteczności zabiegu, a także w celu uzyskania szybkich rezultatów, należy poddawać się masażowi co 2-3 dni. Liczba masaży powinna oscylować w granicach 10-12.


Efekty masażu bańką chińską
Cellulit zwany też skórką pomarańczową to defekt tkanki łącznej, o którym się mówi, że jest chorobą cywilizacyjną. Powód? Na jego wpływ mają często geny, styl życia (brak odpowiedniej ilości ruchu), dieta (bogata w cukier, sól, które zatrzymują wodę w organizmie i tłuszcz), przyjmowane leki hormonalne (m.in. antykoncepcyjne). Zwykle ten problem dotyczy kobiet.
Najczęściej cellulit zlokalizowany jest na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach.

Są różne rodzaje cellulitu: wodny, tłuszczowy i mieszany. A także różne stopnie skórki pomarańczowej – ostatnie stadium to choroba zwana cellulitis, która wiąże się nie tylko z nieestetycznymi widocznymi nierównościami, ale także z bolesnymi guzkami na skórze. Skóra po zabiegu z użyciem bańki chińskiej jest lekko zaróżowiona i zwiększa się też jej podatność na wchłanianie składników aktywnych z preparatów antycellulitowych. Bańka chińska może być na początku dość bolesna, dlatego należy do niej skórę stopniowo przyzwyczajać. I pamiętać, że tylko regularnie wykonywany zabieg przeprowadzony w serii przynosi naprawdę zadowalające efekty. Lepiej ukrwiona skóra staje się bardziej jędrna, gładka, elastyczna i wygląda na młodszą. 

Masaż bańką – przeciwskazania
Przeciwskazania do zabiegu bańką chińską: Nie powinno się używać baniek chińskich przy skórze naczynkowej, bardzo wrażliwej. Problematyczne może też być stosowanie tego masażu na bliznach, uszkodzonej skórze, aktywnych stanach zapalnych skóry jak egzema czy trądzik, a także w ciąży. Nie poleca się też wykonywania tej terapii przy tendencji do powstawania siniaków.

Umów wizytę

Na zabiegi kosmetyczne można umawiać się osobiście, telefonicznie lub przez aplikację booksy.
Dzięki booksy rezerwacja jest prosta i szybka. W aplikacji sprawdzisz dostępne terminy, ceny, opinie.
Na bieżąco oferta zabiegów jest poszerzana a ich opisy są zamieszczane w aplikacji. Dzień przed umówioną wizytą wysyłane jest przypomnienie o wizycie.