REGULACJA PĘSETĄ LUB WOSKIEM:
Najbardziej tradycyjną i najczęściej wybieraną przez kobiety metodą pozostaje oczywiście wyrywanie niechcianych włosków za pomocą pęsety. Jest to najprostsze i najtańsze rozwiązanie.
Kolejna metodą jest regulacja woskiem. Jest to jedna z precyzyjniejszych metod. Dobry wosk wyrwie nawet najdrobniejszy, nie zawsze widoczny gołym okiem meszek. 
Czy regulacja brwi woskiem boli?
Ciężko stwierdzić jednoznacznie. Znaczącą rolę pełni tutaj indywidualny próg bólu. Zabieg przeprowadzony profesjonalnie oraz sprawnie, powinien nieść za sobą jedynie uczucie lekkiego dyskomfortu.

HENNA RZĘS I BRWI:
CO TO JEST HENNA RZĘS I BRWI?
Henna do rzęs to produkt powszechnie używany przez miliony kobiet na całym świecie. Jest ona powszechnie dostępna na rynku kosmetycznym w formie proszku służącego do barwienia skóry, włosów, brwi oraz rzęs.
Henna do brwi i rzęs powstaje z ususzonych oraz mocno rozdrobnionych liści rośliny o nazwie lawsonia bezbronna lub lawsonia inermis. Jest to krzew, który można spotkać przede wszystkim w gorącym klimacie. Jego liście zawierają czerwony barwnik o nazwie lawson, który to doskonale łączy się z keratyną zawartą we włosach. Dzięki temu nadaje im wyrazisty kolor. Ponadto barwnik pochodzący z tej roślinny jest od wielu lat powszechnie wykorzystywany do barwienia skóry. Potrafi on bowiem nadać jej jednolity, ciemniejszy kolor czy też stworzyć piękny, zmywalny tatuaż. Ponadto henna doskonale służy do malowania brwi oraz rzęs.
Im wyższa temperatura otoczenia, tym w roślinie tej znajduje się większa zawartość barwnika.

Obecnie henna cieszy się ogromną popularnością nie tylko w poszczególnych państwach europejskich, lecz przede wszystkim w Azji oraz Afryce.Była ona powszechnie stosowana w starożytnym Egiptu.
W naturalnej postaci henna jest zielonkawym proszkiem, który to sam w sobie nie jest barwiący. W celu otrzymania pożądanego koloru potrzebne jest działanie kwasów oraz odpowiedniej temperatury. Samodzielne przygotowywanie henny, która to można efektownie pomalować brwi czy rzęsy jest procesem dość skomplikowanym, który wymaga zmieszania proszku z sokiem z cytryny, olejkami eterycznymi, cukrem, wodą oraz wieloma innymi składnikami. Samodzielne przygotowanie naturalnej henny wymaga posiadania odpowiedniej wprawy oraz stosownego doświadczenia.

Przeciwskazania:
Henna to preparat pożądany przez tysiące kobiet na całym świecie. Na jego stosowanie decydują się osoby w różnym wieku, zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. I nic w tym dziwnego, gdyż dzięki jego zastosowaniu oprawa oczu wygląda bardzo efektownie. Niemniej decydując się na zastosowanie tego preparatu warto zapoznać się z istotnymi przeciwwskazaniami. Wśród wielu z nich można wymienić:
• jęczmień,
• alergie,
• otarcia oraz widoczne uszkodzenia skóry wokół oczu,
• poszczególne choroby zakaźne,
• zapalenie spojówek
• alergię na hennę,
• choroby oczu
• widoczną opuchliznę powiek
• widoczne zaczerwienienie oczu
• zły stan rzęs oraz brwi
• świeżo wydepilowane brwi
Natomiast w przypadku noszenia soczewek kontaktowych przed zabiegiem należy je koniecznie zdjąć.

FARBKA NA RZĘSY I BRWI:

Farbka na rzęsy i brwi dla alergików i nie tylko.

RefectoCil Sensitive to unikalna farba do brwi i rzęs o wyjątkowym składzie: zawiera:

  • wyciąg z krwawnika, ekstrakt z kasztanowca, nagietka, zielonej herbaty, krokosza, hortensji, chińskiego Galle, dziurawca,
  • ekstrakt z orzecha włoskiego, jałowca, pokrzywy, borówki, ekstraktu z czerwonego wina.

Ponadto RefectoCil Sensitive nie zawiera barwnika PPD, najczęściej odpowiedzialnego za reakcje alergiczne.

Farba RefectoCil Sensitive jest bardzo delikatna, także dla alergików, a czas przeprowadzenia zabiegu to jedyne 3 minuty. Testowana dermatologicznie i okulistycznie.

Efekty henny są bardziej długotrwałe niż w przypadku zwykłej henny.

Aktywator jest na bazie nitrylu srebra.

Farba RefectoCil Sensitive i aktywator w żelu są dużo lepiej tolerowane, niż tradycyjne preparaty utleniające, szczególnie w przypadku osób z wrażliwą skórą głowy.

PRZEDŁUŻANIE I ZAGĘSZCZANIE RZĘS METODĄ OBJĘTOŚCIOWĄ:

Rzęsy to jeden z największych atutów twarzy. Dzięki nim nasze spojrzenie nabiera wyrazu oraz potrafi hipnotyzować. Wiele z nas nie rusza się z domu bez podkreślenia ich maskarą. Pragniemy, by nasze rzęsy były gęste i długie – to sprawia, że optycznie powiększają oczy. Chcąc uzyskać pożądany efekt testujemy najróżniejsze tusze do rzęs, posługujemy się zalotką lub decydujemy się na zabieg kosmetyczny. Ale czy istnieje taka metoda przedłużania rzęs, która gwarantuje naturalny efekt? Cudownie byłoby budzić się co rano z pięknymi rzęsami, nie wyglądającymi na doklejone. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby zabieg przedłużania nie wiązał się z obciążeniem naturalnych rzęs i ich późniejszym wypadaniem. 
Metody objętościowe inaczej zwane wolumetrycznymi od angielskiego słowa volume polegają na wykonaniu aplikacji przy użyciu więcej niż jednej rzęsy doklejonej do jednej rzęsy naturalnej. Rzęsa syntetyczna z dodatkiem jedwabiu sklejone u podstawy tworzą kępki, których rozmiary określa liczba i symbol literki D.

Czy rzęsy objętościowe są lepsze, niż rzęsy przedłużane metodą 1:1?

Kępki używane podczas tego zabiegu są znacznie lżejsze i bardziej sprężyste. Dzięki temu nie niszczą naszych naturalnych rzęs. Po zabiegu spojrzenie nabiera głębi, nie narażamy się na efekt sztucznych, doklejanych, drogeryjnych rzęs. Efekt utrzymuje się na powiece do dwóch miesięcy.

Jak wygląda efekt końcowy tego zabiegu?

Rzęsy są lekkie, delikatne, rozszerzone na środku, zwężające się ku końcowi, cienkie u podstawy. Nie dają po sobie poznać, że nie są darem od natury. Jeśli więc marzysz o delikatnej poprawie swojego wyglądu przedłużanie i zagęszczenie rzęs metodą objętościową może być idealna dla ciebie.


Jak dbać o rzęsy po przedłużeniu?
Przede wszystkim musimy wiedzieć, że sztuczne rzęsy są tak samo delikatne, jak naturalne. Pierwszą zasadą, którą powinny się kierować osoby przedłużające rzęsy, jest nieingerowanie w nie zbyt mocno. Oznacza to przede wszystkim nie dotykanie ich oraz nie pocieranie. Takie działania mogłyby wpływać niekorzystnie na klej, przez co sztuczne rzęsy odklejałyby się od naturalnych. Przez pierwsze 48h po wykonaniu zabiegu przedłużania rzęs, nie wolno ich moczyć. Warto odpuścić sobie w tym czasie wizyty na basenie, saunie, a nawet branie gorącego prysznica. Po upływie dwudziestu czterech godzin powinno się rozpocząć dalszą pielęgnację, mianowicie przeczesywać rzęsy czystą szczoteczką po tuszu. Pozwala to na zachowanie ładnego kształtu rzęs, jednak zabieg ten nie powinien być wykonywany zbyt często.


Jak dbać o rzęsy przedłużane – makijaż oraz demakijaż
Wiele osób zastanawia się nad tym czy na sztuczne rzęsy można nakładać makijaż? W większości przypadków nie, ponieważ mogłoby to negatywnie wpływać na przedłużane rzęsy. Warto unikać substancji na bazie tłuszczy, które mogłyby osłabić działanie kleju. Należy o tym pamiętać również przy demakijażu, który powinien być wykonywany w sposób niezwykle staranny. Ostrożnie trzeba także podchodzić do kremów, które również charakteryzują się tłustą konsystencją. Sztucznych rzęs nie należy tuszować, nie powinno się również stosować zalotki. Są to akcesoria zbędne, ponieważ sztuczne rzęsy same w sobie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu.

 LIFTING RZĘS:
Na czym polega lifting rzęs?
 Zabieg liftingu rzęs jest całkowicie bezpieczną i przyjazną dla rzęs formą pielęgnacji.


Zabieg powoduje podkręcenie rzęs oraz uniesienie ich u samej nasady. Uzyskuje się to poprzez nakładanie preparatu, który umożliwi nam swobodne modelowanie ich struktury.  Pozwala on zmienić położenie związków cysteinowych, a tym samym odżywić włoski i odbudować ich strukturę. Kolejnym etapem zabiegu jest podkręcenie przy użyciu wałeczków. Kończącym etapem jest laminacja, która ma za zadanie zamknąć łuski oraz dzięki zawartym w nich olejkom odbudować strukturę rzęs. 


Ważna jest również pielęgnacja po zabiegu. Nie należy przez 24h moczyć rzęs, trzęć oczu, korzystać z solarium, basenów ani saun. Ponadto nie należy aplikować maskary oraz nakładać żadnych odżywek, kremów na okolicę oczu. 

Przeciwwskazania:
Przeciwwskazaniami do zabiegu liftingu rzęs są wszelkie skaleczenia oraz procesy zapalne w okolicy oczu takie jak zapalenie spojówek, zapalenie powiek, obrzęki, jęczmień, cysty na powiece i inne. Nie powinno się również wykonywać liftingu w przypadku skóry atopowej powiek, syndromu suchego oka, cukrzycy, stanie po chemioterapii oraz przy przeziębieniu. W przypadku operacji w okolicy oczu należy odczekać minimum 6 miesięcy. Soczewki kontaktowe należy zdjąć podczas zabiegu aby uniknąć ich przemieszczenia.
Nie zaleca się liftingu do rzęs bardzo słabych i rzadkich.


 Co powinnaś wiedzieć o swoich rzęsach?

Rzęsy na powiece górnej są liczniejsze i sztywniejsze niż rzęsy znajdujące się na powiece dolnej.
Liczba rzęs na górnej powiece waha się zazwyczaj między 120 a 200, natomiast na dolnej jest ich przeciętnie od 60 do 80.
Długość rzęs wynosi zazwyczaj od 8 do 12 mm
.

Rzęsy składają się z łodygi oraz korzenia. Korzeń, czyli część znajdująca w mieszku włosowym tworzy cebulkę włosa. Jest to jedyna „żywa” część rzęsy. Łodyga natomiast to część wystająca ponad skórę, a jej kształt, długość i sztywność zależy od wielu czynników takich jak uwarunkowanie genetyczne, kondycja organizmu oraz prawidłowa suplementacja. Rzęsy, tak samo jak włosy zbudowane są w większości z białka zwanego keratyną. To właśnie ona odpowiada za ich elastyczność i wytrzymałość. Łodyga rzęsy w przekroju poprzecznym składa się z trzech warstw. Rdzeń i korę włosa oplata osłonka, która zbudowana jest z łusek, które mają za zadanie ochraniać wnętrze włosa, przypominają one między sobą „dachówki”.
 
Cykl życia pojedynczej rzęsy wynosi od 45 do 90 dni. Wyróżniamy trzy główne etapy wzrostu, przez które musi przejść każda z rzęs. Pierwszym z nich jest Anagen, czyli faza aktywnego wzrostu rzęs, zaczyna się jeszcze pod skórą i trwa aż do momentu wyrośnięcia rzęsy ponad powierzchnie skóry. Następnym etapem jest Katagen, czyli faza przejściowa, która trwa od 2 do 3 tygodni. W tym czasie rzęsa przestaje rosnąć, a mieszek włosowy obumiera. Następna faza to tzw. Telogen. Jest to czas, w którym rzęsa znajduje się w stanie spoczynku i czeka, aż zostanie wypchnięta przez nową rzęsę.

Poszczególne rzęsy znajdują się w różnych fazach swojego cyklu, w wyniku czego każdego dnia tracimy ok. 2-3 rzęs z każdego oka, co jest naturalnym procesem fizjologicznym i nie należy się nim przejmować. 

Umów wizytę

Na zabiegi kosmetyczne można umawiać się osobiście, telefonicznie lub przez aplikację booksy.
Dzięki booksy rezerwacja jest prosta i szybka. W aplikacji sprawdzisz dostępne terminy, ceny, opinie.
Na bieżąco oferta zabiegów jest poszerzana a ich opisy są zamieszczane w aplikacji. Dzień przed umówioną wizytą wysyłane jest przypomnienie o wizycie.